Bildgalleri
Volvo C70
2,4i SE Geartronic
2007
8 330 mil
Automatisk
Bensin
Totalt pris
45 000 kr
Kontakta säljaren
Få mer information om bilen eller boka en testkörning.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inGratis köpekontrakt
- Förifyllt avtal
- Digitala underskrifter med BankID
- 7 dagars försäkring via Trygg-Hansa ingår
Användbara länkar
Köp privat - tips för en trygg bilaffärBeskrivning
Jag har en högerstyrd Volvo C70 Cabriolet 2007 från Storbritannien som inte har blivit svenskregistrerad
Bilen har mestadels bara stått still sedan den togs till Sverige 2014 och eftersom Storbritannien inte längre är med i EU så blir det lite bökigare att registrera den i Sverige.
Personligen har jag gett upp att försöka göra så att den blir svenskregistrerad och säljer den därför för ett riktigt bra pris.
Allt på bilen fungerar som den ska, den är jättefräsch både invändigt och utvändigt, välutrustad med helskinn, aluminium mm
Den har inte körts så mycket sedan import så mätaren är endast på 83302km och inte engelska miles trots att den är högerstyrd.
Bilen säljes till den som orkar ta itu med huvudvärken i Storbritannien för att registrera den i Sverige eller till någon som vill ha den som reservdelsbil.
Pris: 45000kr bvsa
Specifikationer
- Märke
- Volvo
- Modell
- C70
- Modellår
- 2007
- Karosseri
- Cabriolet
- Drivmedel
- Bensin
- Effekt
- 170 Hk
- Miltal
- 8 330 mil
- Växellåda
- Automatisk
- Drivhjul
- Framhjulsdrift
- Säten
- 5
- Antal dörrar
- 2
- Färg
- Blå
- Färgbeskrivning
- Ljusblå
- Färg interiör
- Beige/Vanilj
- Bilens plats
- Sverige
- Avgiftsklass
- Personbil
- Chassinummer
- YVIMC38597J013550
- Försäljningsform
- Begagnad bil till salu
Säljarens kännedom om bilen
Har bilen några skulder?
Nej
Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.