Säljs av Toyota Umeå, Bilinorr
Bildgalleri
Toyota RAV4
Hybrid AWD-i ADVENTURE 2,5
Modellår
2022
Miltal
4 219 mil
Växellåda
Automatisk
Drivmedel
Hybrid bensin
Totalt pris
389 900 kr
Återförsäljarens uppgifter
Toyota Umeå, Bilinorr
Användbara länkar
Fem tips innan du kontaktar säljarenBeskrivning
Toyota RAV4 med en tidigare brukare.
Självladdande elhybrid på 222 hästkrafter och fyrhjulsdrift.
Fordonsskatt på 778 kr/år.
Utrustad med motorvärmare, dragkrok och vinterhjul.
Senaste service gjord 2025-04-25 vid 3476 mil.
Levereras med Toyotas approved used garanti på 10 år/20000 mil.
Finansieringsförslag: 4682kr/mån (kontantinsats 20%=77980kr med restskuld 50% 36Mån.
Självklart hjälper vi till med eventuell finansiering och inbyte av eran nuvarande bil.
Välkommen in till Toyota Umeå.
Självladdande elhybrid på 222 hästkrafter och fyrhjulsdrift.
Fordonsskatt på 778 kr/år.
Utrustad med motorvärmare, dragkrok och vinterhjul.
Senaste service gjord 2025-04-25 vid 3476 mil.
Levereras med Toyotas approved used garanti på 10 år/20000 mil.
Finansieringsförslag: 4682kr/mån (kontantinsats 20%=77980kr med restskuld 50% 36Mån.
Självklart hjälper vi till med eventuell finansiering och inbyte av eran nuvarande bil.
Välkommen in till Toyota Umeå.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Specifikationer
- Märke
- Toyota
- Modell
- RAV4
- Modellår
- 2022
- Karosseri
- SUV
- Drivmedel
- Hybrid bensin
- Effekt
- 224 Hk
- Motorvolym
- 2,5 l
- Miltal
- 4 219 mil
- Växellåda
- Automatisk
- Max trailervikt
- 1 650 kg
- Drivhjul
- Fyrhjulsdrift
- Säten
- 5
- Färg
- Grå
- Färgbeskrivning
- Grå
- Bilens plats
- Sverige
- Avgiftsklass
- Personbil
- Registreringsnummer
- ZMC13A
- Chassinummer
- JTMJ63FV30D051699
- Registreringsdatum
- 2022-05-13
- Försäljningsform
- Begagnad bil till salu
Utrustning
- 12V-uttag
- ABS
- ACC 2 klimatzoner
- Adaptiv farthållare
- Adventure
- Airbag fram
- Android Auto
- Antispinn
- Apple CarPlay
- Avstängningsbar airbag passagerare
- Backkamera
- Backstartshjälp
- Barnlås
- Broms-assistans
- Centrallås
- Digitalt mätarhus
- Dimljus fram
- Dragkrok, fast
- ECC
- Elektriska sidospeglar
- Elhissar (fram och bak)
- Elinfällbara sidospeglar
- Euro 6
- Euro NCAP 5
- Fartbegränsare
- Fotgängardetektion
- Fällbart baksäte
- Färddator
- Förarassistans
- Handsfree-anslutning
- Helljusassistent
- Isofix
- Keyless go
- LED-ljus
- Ljussensor
- Läslampa
- Motorvärmare
- Multifunktionsratt
- Parkeringssensor bak
- Radio DAB+
- Rails
- Rattvärme
- Regnsensor
- Sidoairbags
- Sidokrockgardiner
- Självavbländande innerbackspegel
- Skyltigenkänning
- Sminkspegel
- Startspärr
- Svensksåld
- Touch-/Pekskärm
- Trailer assist
- Trötthetsvarnare
- Uppvärmda spolare
- Uppvärmda säten, fram
- USB-uttag
- Vinterhjul
- Yttertemperaturmätare
Toyota Umeå, Bilinorr
Burlin Motor AB, grundades av Burlin Gruppen 1995. Vi är ett innovativt och entreprenörsinriktat bilföretag som sedan sin start har visat god lönsamhet. Burlin Motor driver Toyota fullserviceanläggningar i Umeå (1995), Skellefteå (1995), Piteå (2010) och Luleå (2004). 2001 tillkom Yamaha Center i Skellefteå. Vi säljer även Lexus i Umeå. AVIS biluthyrning började vi med 2010 i Luleå, vi finns även i Boden. Vi har idag ca 170 hyrbilar i vår AVIS verksamhet.Umeå-, Skellefteå- och Luleå-företagen är miljöcertifierade enligt ISO14001. Piteå följer Toyotas 8 miljösteg.Burlin Motor säljer varje år ca 1600 nya personbilar, 180 lätta lastbilar och 1900 begagnade bilar. Vi har normalt cirka 180-240 begagnade bilar i lager i våra anläggningar i Luleå, Piteå, Skellefteå och Umeå.Vi vill att det skall vara enkelt och ekonomiskt att äga en Toyota/Lexus. Det gäller vare sig du har en ny bil eller en som börjar få några år på nacken. Därför ger vi dig ett generöst garantipaket och erbjuder förmånliga försäkringar samt en rad andra tjänster.-Toyota/Lexus Kvalitetsgaranti (Garantin gäller tills bilen är 10 år, eller tills den har gått 20,000mil)-Toyota/Lexus Bilförsäkring (Ger möjlighet till ytterligare 15% rabatt på din försäkring)-Toyota/Lexus Billån från 3,95%Varför vill vi att du skall provköra!En provkörning är bästa sättet att ta reda på om bilmodellen du är intresserad av passar dig och dina behov. Att köpa bil är ofta en av de största investeringar man gör. Men det är mycket som skall stämma. Sitter du skönt, är du bekväm med alla reglage, hur är väghållningen, får du plats med barnvagnen eller hockeyutrustningen? Det är många önskemål som skall passa in i drömbilen. För våra säljare blir behovsanalysen lättare, du kan bättre beskriva vad du gillar och inte gillar med bilen du precis testat och ni kommer snabbare fram till vilken bil som är bäst för just dig.Varmt välkommen in till oss.BilförsäljningTel: 090 70 65 70Mail: saljare@toyotaumea.seÖppettiderFörsäljningMåndag-torsdag 08.00-18.00Lördag 11.00 - 14.00Söndag stängt
Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.