Gå till annonsen

Du är här

Bil och husvagn/Bilar/BMW/Z8
Säljs av Autoropa AB

Bildgalleri

(1/10)

BMW Z8

Modellår

2000

Miltal

11 950 mil

Växellåda

Manuell

Drivmedel

Bensin

Totalt pris

1 795 000 kr

Återförsäljarens uppgifter

Autoropa AB logo

Autoropa AB

Se org.nr på Allabolag.se,
,Narvavägen 19, 114 60 Stockholm,Till handlarens butikssida,Visa handlarens 10 annonser

Användbara länkar

Fem tips innan du kontaktar säljaren

Beskrivning

EXTRAUTRUSTNING:,BMW Z8 -00, Svart med Beige och Svart läderinredning, Komplett utrustad enligt Z8 princip med bland annat Navigation, Elstolar, Hardtop, Klimatanläggning mm, Limiterad BMW med designkoncept från klassiska BMW 507, Komplett testad och kontrollerad bil, Finns redo för leverans på Narvavägen 19, Ring för mer info samt visning,

Specifikationer

Märke
BMW
Modell
Z8
Modellår
2000
Karosseri
Cabriolet
Drivmedel
Bensin
Effekt
400 Hk
Motorvolym
4,9 l
Miltal
11 950 mil
Växellåda
Manuell
Drivhjul
Tvåhjulsdriven
Färg
Svart
Färgbeskrivning
Black
Bilens plats
Sverige
Avgiftsklass
Personbil
Registreringsdatum
2002-04-17
Försäljningsform
Begagnad bil till salu

Utrustning

  • Sidoairbags

Plats

11432 Stockholm
Informationscirkel
För att visa kartan måste du först acceptera marknadsföringscookies. Du kan behöva ladda om sidan efteråt.
Autoropa AB logo

Autoropa AB

Välkommen till Autoropa - Sveriges enda auktoriserade importör och återförsäljare av Ferrari och Maserati, samt auktoriserad servicepartner Mercedes-Benz. Som den enda auktoriserade importören och återförsäljaren i Sverige kan vi erbjuda dig som kund en rad unika fördelar: trygghet, långsiktighet, kunskap och direktkontakt med fabrikerna och upplevelser med oss som tar dig till insidan på fabrikerna - i alla led av ditt bilägande. Vi har försäljnings- och serviceanläggningar i Malmö/Arlöv och i Stockholm. Autoropa i Malmö tillhandahåller även auktoriserad och marknadsledande service för Mercedes-Benz. Allt du vill ha, på ett och samma ställe Autoropa är ett fullserviceföretag för exklusiva bilar. Vår direktkontakt med fabrikerna gör det möjligt för oss att i inspirerande miljö hjälpa dig att skräddarsy din nya sportbil, vardagsbil eller SUV anpassad efter dina behov och önskemål. Noga utvalt pre-owned-sortiment Dessutom presenterar Autoropa alltid ett urval av väldokumenterade lätt begagnade premiumbilar för omedelbar leverans. Som auktoriserad återförsäljare har vi möjlighet att leverera pre-owned Ferrari och Maserati med garanti från fabriken och "Certificate of Origin". Upplevelsen står i centrum Vår ambition är att skapa den ultimata upplevelsen i samband med ditt bilköp och genom hela ditt bilägande. Vårt mål är att alltid vara bäst i branschen. Vi vill skapa ett företag med medarbetare som är stolta över att vara en del av vår organisation, och som tillsammans förvaltar befintliga kunder och gemensamt arbetar för att skapa fler nöjda och återkommande kunder.
Till handlarens butikssida

Adress

,Narvavägen 19, 114 60 Stockholm

Länkar

  • ,Visa handlarens 10 annonser
  • ,Besök hemsidan,
Org.nr: 556033-2024·Se på Allabolag.se,

Annonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.

Annonsinformation

Annons-ID

18732560

Uppdaterad

25 november 2025, 23:35

Anmäl annons

Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.

BMW
BMW Z8