Säljs av Axima
Bildgalleri
Emily Vortex
Modellår
Inte specificerat
Vikt
Inte specificerat
Effekt
Inte specificerat
Arbetstimmar
Inte specificerat
Beskrivning
Produktgrupp: Balsnittare, rivare och upprullareUppställningsplats: KalmarAllmänt betyg (1-5): 5Vortex är bogserad och det räcker med en traktor på 60 hk och ett hydraulflöde på minst 45l /min.Det patenterade anti block systemet, Ijinius, förhindrar att man kör stopp i maskinen vilket medger att det är möjligt att använda en mindre trakor.Rivartruman drivs med en kraftig rem som gör det möjligt att snabbt stänga av rivarvalsen när man fortfarande har fläkten igång.V-Cut-systemet skär av plast, nät och snören under balen för att underlätta borttagning av dem.Svängbart 260° utblåsrör och en kastlängd på upp till 24 meter.Standardutrustning:- Elmanövrering av alla funktioner.- Automatiskt antiblock sytem, Ijinius.- Hydraulisk baklucka som är lastbärande, får med två 180 cm balar.- Förstärkt bottenmatta.- Hydrauliskt svängbart utblås.- Förstärkt fläkt med bultade vingar.- Tvåväxlad fläktdrivning.- V-Cut för film-, nät- och garnskärning (med extern kontrollbox som även styr dörren och mattan).- K-axel med lamellkoppling.- Lutande stänkskärmar.- Volym 4,1 m3.- Vikt 2365kg.Kontakta din säljare på Axima Kalmar Öland för pris och mer information!.Ring Axima Kalmar Öland för mer info!Anders Madebäck 076-1346183Anton Lindesson 070-5082117Axel de Groot 0761-12 32 68
Specifikationer
- Märke
- Övriga

Axima
Välkommen till Axima!
Aximakoncernen är ett maskinhandelsföretag verksamt på 21 platser i följande län; Västra Götaland, Värmland, norra Halland, Jönköping, Östergötland, Södermanland, Örebro och Kalmar län.
Orterna vi finns på är Björnhult, Erikstad, Flen, Floby, Färjestaden, Gamleby, Grästorp, Jönköping, Kalmar, Karlstad, Kisa, Kumla, Kungälv, Lidköping, Linköping, Munkedal, Norrköping, Skövde, Säffle, Veddige, Vimmerby, Vetlanda och Motala.
Se vårt kompletta utbud av begagnat på vår hemsida.
Annonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.
Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.