Säljs av Strängnäs Bilforum AB
Bildgalleri
Quadard Barn ATV 125cc
Modellår
2025
Miltal
Inte specificerat
Motorvolym
Inte specificerat
Effekt
8 Hk
Pris
17 900 kr
Beskrivning
Fyrhjulingen är även utrustad med dödmansgrepp, det vill säga en säkerhetsbrytare som bryter och stänger av motorn, om olyckan skulle vara framme. Vi rekommenderar att barnen använder hjälm och lämplig skyddsutrustning.
SA125 är en bensindrivnen fyrhjuling med en encylindrig 4-taktsmotor. Motorn är luftkyld och är på 125 cc samt 8, 8 hästkrafter. Lämplig från ca 9 års ålder, eller ca 130 cm långt barn. Ingen tidigare körvana krävs. Om körvana saknas finns möjligt att begränsa hur mycket gaspådrag som ska tillåtas.
Barn fyrhjuling
Barn ATV
Välkommen in till oss på Strängnäs Bilforum.
SA125 är en bensindrivnen fyrhjuling med en encylindrig 4-taktsmotor. Motorn är luftkyld och är på 125 cc samt 8, 8 hästkrafter. Lämplig från ca 9 års ålder, eller ca 130 cm långt barn. Ingen tidigare körvana krävs. Om körvana saknas finns möjligt att begränsa hur mycket gaspådrag som ska tillåtas.
Barn fyrhjuling
Barn ATV
Välkommen in till oss på Strängnäs Bilforum.
Specifikationer
- Skick
- Begagnad
- Märke
- Övriga
- Modell
- Barn ATV
- Modellår
- 2025
- Typ
- ATV
- Drivmedel
- Bensin
- Effekt
- 8 Hk

Strängnäs Bilforum AB
Välkommen till Strängnäs Bilforum AB!
Företaget har funnits sedan 1982 men då i regi under namnet Gösta Berglund Bil AB. 1990 flyttade företaget till nya lokaler och maj 2003 tog personalen över företaget och bytte även namn till Strängnäs Bilforum. Dock är vi kvar i samma lokaler som tidigare. Kvar är naturligtvis också den goda servicen och vårt stora kunnande.
Vi säljer nya Mazda, Suzuki, Maxus, Ligier & Microcar samt även
begagnade bilar av alla märken.
NYTT för 2022: Återförsäljare för ÖHLINS (stötdämpare/coilovers)
Vi hjälper till med race hjulinställning samt corner weight
Till 2024
utökar vi sortimentet med tävlingscyklar från Allebike
och blir på så sätt en förlängning av Sverigenätet.
Återförsäljare för ATV/fyrhjulingar utav märket Segway.
Jobbar med alla typer av ATV tillbehör
Vi har också en auktoriserad verkstad för Mazda, Suzuki, Isuzu, Maxus, Ligier, Microcar, Chatenet & Goes, men gör naturligtvis reparationer på alla bilar.
Samt Öhlins servicecenter på MTB
Företaget drivs av två delägare, Peter Fridström och Ulf Löwgren. Vi är ytterligare elva anställda.
Våra öppettider är
Försäljning
Måndag - Torsdag 09.00 - 18.00
Fredag 09.00 - 17.00
Lördag 10.00 -14.00
Söndag STÄNGT
ej helgöppet from midsommar tom 1/9
Verkstad
Måndag - Fredag 08.00 - 17.00
Reservdelar
Måndag - Torsdagar 08.00-17.30
Fredag 08.00 - 17.00
Annonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.
Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.