Gå till annonsen

Du är här

Båt/Båtar/Yamarin
Säljs av Båtgiganten AB

Bildgalleri

(1/6)

Yamarin 76 DC / Yamaha 300 HK / 2011 /

Yamarin

Modellår

Inte specificerat

Längd

25 fot

Motortyp

Inte specificerat

Säten

Inte specificerat

Pris

639 000 kr

Återförsäljarens uppgifter

Båtgiganten AB logo

Båtgiganten AB

Se org.nr på Allabolag.se,
,Hamnvägen 3, 143 30 Vårby,Till handlarens butikssida,Visa handlarens 60 annonser
Se annonsen på säljarens sida,

Användbara länkar

Tips för en trygg båtaffär

Beskrivning

Välkommen till Båtgiganten, vi köper, byter in säljer och förmedlar begagnade motorbåtar i hela Europa.

- Störst i Norden på begagnade motorbåtar
- Endast besiktigade och varudeklarerade båtar
- Vi kan erbjuda finansieringslösning för ditt båtköp
- Vi erbjuder en förmånlig båtförsäkring genom Alandia

Nu har vi en Yamarin 76 DC från 2011 till försäljning!

Yamarin 76 Day Cruiser är en stilren och rymlig båt som erbjuder komfort, användarvänlighet och sportig prestanda. Den är designad för dagsutflykter, helgövernattningar och vattensporter, vilket gör den till ett populärt val för både familjer och vänner.

Båten har en praktisk layout med ett välplanerat fördäck, en rymlig sittbrunn och en generös kabin. I kabinen finns bekväma sovplatser för upp till fyra personer, förvaringsutrymmen och ett pentry med grundläggande funktioner som gör det enkelt att stanna över natten. Utöver detta erbjuder sittbrunnen en flexibel sittgrupp med ett bord som kan användas för middagar, fika eller socialt umgänge.

Detta exemplar är bestyckad med en 300 HK Yamaha utombordare som har gått 460 timmar totalt. Motorn har fått regelbunden service.

Utrustning:

Raymarine Axiom plotter
Toalett
Spis som drivs med lysfotogen
Färskvattentank, 40 l
Vattenkran med elpump och diskho
Landström och Defa-laddare för båda batterierna (batterierna är bytta sensommaren 2024)
32-tums TV med wifi i kabinen
Pioneer-stereo och fyra 6,5-tums Alpine-högtalare
Mycket snygg körkapell och hamnkapell

Vi samarbetar med Swedbank och har förmånen att erbjuda ett båtlån med 3,95% i ränta. I ett räkneexempel på 240 månader och 20% i handpenning landar den genomsnittliga månadskostnaden på 4 358 kr.

Att låna kostar pengar!

Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.

Specifikationer

Skick
Begagnad
Märke
Yamarin
Typ
Daycruiser
Längd i fot
25 fot
Längd i meter
7,5 m

Plats

11661 Stockholm
Informationscirkel
För att visa kartan måste du först acceptera marknadsföringscookies. Du kan behöva ladda om sidan efteråt.
Båtgiganten AB logo

Båtgiganten AB

Välkommen till Båtgiganten, vi hjälper dig med köpet av en begagnad båt. Vi har en gedigen kunskap när det kommer till köp och sälj av begagnade båtar och kan vägleda dig genom processen så att du känner dig trygg och säker.
Till handlarens butikssida

Adress

,Hamnvägen 3, 143 30 Vårby

Länkar

  • ,Visa handlarens 60 annonser
  • ,Besök hemsidan,
Org.nr: 559295-3243·Se på Allabolag.se,

Annonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.

Annonsinformation

Annons-ID

16929235

Uppdaterad

13 november 2025, 05:04

Anmäl annons

Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.

Yamarin
Daycruiser