Gå till annonsen

Du är här

Båt/Båtar/Quicksilver
Säljs av Båt-Sam AB

Bildgalleri

(1/6)

ÖRNVIK QUICKSILVER 470 CRUISER

Quicksilver

Modellår

2010

Längd

16 fot

Motortyp

Inte specificerat

Säten

Inte specificerat

Pris

119 000 kr

Återförsäljarens uppgifter

Båt-Sam AB logo

Båt-Sam AB

Se org.nr på Allabolag.se,
,Rasholmsvägen 10, 635 32 KVICKSUND,Till handlarens butikssida,Visa handlarens 37 annonser

Användbara länkar

Tips för en trygg båtaffär

Beskrivning

ÖRNVIK QUICKSILVER 470 CRUISER 2010 + MERCURY F50 EFI 4-takt (optimerad till 68 hk) – den perfekta följeslagaren för höstens trollingfiske! Med sin lättdrivna konstruktion och den kraftfulla Mercury F50 EFI-motorn erbjuder 470 Cruiser ett smidigt och effektivt båtpaket som också är enkel att traila.

Trots sin kompakta storlek har 470 Cruiser en rymlig kabin med plats för två kojplatser samt generösa förvaringsutrymmen. Den öppna sittbrunnen som är självlänsande ger dig frihet att njuta av fiske- och naturupplevelser utan begränsningar.

Välkommen till Båt-Sam AB i Kvicksund

Märke: ÖRNVIK
Modell: QUICKSILVER 470 CRUISER
Båttyp: Kabinbåt
Årsmodell: 2010
Längd: 4,83 meter
Bredd: 2,37 meter
Vikt: 524 kg
Motormärke: Mercury
Motormodell: F50 EFI
Motortyp: Utombordare
Effekt (hk): 68
Drivmedel: Bensin
Årsmodell motor: 2010

Specifikationer

Skick
Begagnad
Märke
Quicksilver
Modellår
2010
Typ
Kabinbåt
Längd i fot
16 fot
Längd i meter
4,83 m

Plats

63532 Kvicksund
Informationscirkel
För att visa kartan måste du först acceptera marknadsföringscookies. Du kan behöva ladda om sidan efteråt.
Båt-Sam AB logo

Båt-Sam AB

VÄLKOMMEN TILL OSS, BÅT-SAM AB I KVICKSUND! Öppet-tider: Försäljning, Reservdelar & Tillbehör: Vardag: 10 - 17 Lör/Sönd: STÄNGT Verkstad: Vardagar: 8 - 17 (Lunchstängt 12 - 13) Lör/Sön: STÄNGT Sjömacken: Måndag - Fredag: 10 - 17 Lördag: 10 - 13 Söndag: STÄNGT Båt-Sam AB har haft en fantastisk utveckling sedan starten 1961 med omfattande återinvesteringar i verksamheten. Mycket har hänt sedan starten 1961 och vår inriktning är att enbart samarbeta med marknadsledande märken från välrenommerade båt- och motorproducenter. Under åren har vi byggt upp ett komplett båtvaruhus med nya och begagnade båtar, båtmotorer, båttillbehör, reservdelar, verkstad och vinterförvaring. Nya motorbåtar från Buster, Yamarin, Cross, Cremo och båtmotorer och vattenskotrar från Yamaha och inombordsmotorer från Yanmar är en del av vårt sortiment. Trailer från Brenderup och Tiki. Har du ett inbyte, kan vi ev. byta in det. Nautec erbjuder allt du behöver för ett tryggt och härligt båtliv. Hos Båt-Sam - Din Nautec-butik i Kvicksund finns kunskap och du får personlig hjälp med ditt köp och kan samtidigt få tips & råd. Vi hjälper dig hela vägen, med finansiering i samarbete med Wasa Kredit och försäkring i samarbete med Svedea. Har du en båt du vill sälja kan vi hjälpa dig. Du kan även vinterförvara(inomhus/utomhus) och serva båten och motorn hos oss. Egna bryggor i Mälaren med båtplatser och flera truckar för sjösättning och upptagning av din båt. Sjömack med bensin(98E5), diesel(B0) och färskvatten är också en del av Båt-Sam's kompletta anläggning. Välkommen till Mälarens pärla, Kvicksund.
Till handlarens butikssida

Adress

,Rasholmsvägen 10, 635 32 KVICKSUND

Länkar

  • ,Visa handlarens 37 annonser
  • ,Besök hemsidan,
Org.nr: 556449-3285·Se på Allabolag.se,

Annonsören har åtagit sig att endast publicera annonser i enlighet med tillämplig lagstiftning.

Annonsinformation

Annons-ID

16446673

Uppdaterad

2 december 2025, 12:20

Anmäl annons

Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.

Quicksilver
Kabinbåt