Säljs av Toyota Umeå, Bilinorr
Bildgalleri
Lexus LM
350h AWD EXECUTIVE, 7-SITS DARK INTERIOUR PACK
Modellår
2024
Miltal
1 053 mil
Växellåda
Automatisk
Drivmedel
Hybrid bensin
Pris
1 299 900 kr
(1 039 920 kr exkl. moms)
Återförsäljarens uppgifter
Toyota Umeå, Bilinorr
Användbara länkar
Fem tips innan du kontaktar säljarenBeskrivning
Nu säljer vi våran lyxiga LM 350h Executive.
Njut av långa färder med fullt justerbara stolar i mittenraden, dessa styrs indivduellt med en löstagbar kontrollenhet med touchdisplay som man även kan styra andra bekvämligheter i bilen med.
TV med HDMI-uttag.
Självladdande elhybrid på 245 hästkrafter och fyrhjulsdrift.
Fordonsskatt på 10726 kr/år bilens första tre år, därefter 1504 kr/år.
Utrustad med motorvärmare, vinterhjul och ledramp.
Säljes nyservad.
Leasbar för företag.
Nybilsgaranti till 2026-12-06.
Självklart hjälper vi till med eventuell finansiering och inbyte av eran nuvarande bil.
Välkommen in till Lexus Umeå.
Njut av långa färder med fullt justerbara stolar i mittenraden, dessa styrs indivduellt med en löstagbar kontrollenhet med touchdisplay som man även kan styra andra bekvämligheter i bilen med.
TV med HDMI-uttag.
Självladdande elhybrid på 245 hästkrafter och fyrhjulsdrift.
Fordonsskatt på 10726 kr/år bilens första tre år, därefter 1504 kr/år.
Utrustad med motorvärmare, vinterhjul och ledramp.
Säljes nyservad.
Leasbar för företag.
Nybilsgaranti till 2026-12-06.
Självklart hjälper vi till med eventuell finansiering och inbyte av eran nuvarande bil.
Välkommen in till Lexus Umeå.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Specifikationer
- Märke
- Lexus
- Modell
- LM350h
- Modellår
- 2024
- Karosseri
- Kombi
- Drivmedel
- Hybrid bensin
- Effekt
- 253 Hk
- Motorvolym
- 2,5 l
- Miltal
- 1 053 mil
- Växellåda
- Automatisk
- Drivhjul
- Fyrhjulsdrift
- Säten
- 7
- Färg
- Svart
- Färgbeskrivning
- Svart
- Bilens plats
- Sverige
- Avgiftsklass
- Personbil
- Registreringsnummer
- AZC81Z
- Chassinummer
- JTHCDAAD405001243
- Registreringsdatum
- 2023-12-07
- Försäljningsform
- Begagnad bil till salu
Utrustning
- 12V-uttag
- 230V-uttag
- 7-sits
- ABS
- Adaptiv farthållare
- Airbag fram
- Akustiska bakrutor
- Android Auto
- Antispinn
- Apple CarPlay
- AUX-ingång
- Avbländande sidospeglar
- Backkamera
- Backstartshjälp
- Centrallås
- Digitalt mätarhus
- Dimljus fram
- ECC
- Elektriska sidospeglar
- Elhissar (fram och bak)
- Elinfällbara sidospeglar
- Elstol förare med minne
- Euro 6
- Executive
- Fartbegränsare
- Färddator
- Förarassistans
- Handsfree-anslutning
- Head-up display
- Högtalarsystem: Mark Levinson
- Isofix
- Keyless go
- Larm
- LED-ljus
- Ljussensor
- Läslampa
- Mittenrad fullt justerbar
- Mittenrad massagestolar
- Motorvärmare
- Multifunktionsratt
- Navigation
- Nödsamtal
- Panoramaglastak
- Parkeringsassistans
- Radio DAB+
- Rattvärme
- Rear Traffic Alert
- Regnsensor
- Sidoairbags
- Sidokrockgardiner
- Självavbländande innerbackspegel
- Skyltigenkänning
- Startspärr
- Svensksåld
- Tonade rutor
- Touch-/Pekskärm
- Trådlös telefonladdare
- TV- HDMI
- Uppvärmda säten, fram
- USB-uttag
- Ventilerade säten, fram
- Vinterhjul
- Yttertemperaturmätare
Toyota Umeå, Bilinorr
Burlin Motor AB, grundades av Burlin Gruppen 1995. Vi är ett innovativt och entreprenörsinriktat bilföretag som sedan sin start har visat god lönsamhet. Burlin Motor driver Toyota fullserviceanläggningar i Umeå (1995), Skellefteå (1995), Piteå (2010) och Luleå (2004). 2001 tillkom Yamaha Center i Skellefteå. Vi säljer även Lexus i Umeå. AVIS biluthyrning började vi med 2010 i Luleå, vi finns även i Boden. Vi har idag ca 170 hyrbilar i vår AVIS verksamhet.Umeå-, Skellefteå- och Luleå-företagen är miljöcertifierade enligt ISO14001. Piteå följer Toyotas 8 miljösteg.Burlin Motor säljer varje år ca 1600 nya personbilar, 180 lätta lastbilar och 1900 begagnade bilar. Vi har normalt cirka 180-240 begagnade bilar i lager i våra anläggningar i Luleå, Piteå, Skellefteå och Umeå.Vi vill att det skall vara enkelt och ekonomiskt att äga en Toyota/Lexus. Det gäller vare sig du har en ny bil eller en som börjar få några år på nacken. Därför ger vi dig ett generöst garantipaket och erbjuder förmånliga försäkringar samt en rad andra tjänster.-Toyota/Lexus Kvalitetsgaranti (Garantin gäller tills bilen är 10 år, eller tills den har gått 20,000mil)-Toyota/Lexus Bilförsäkring (Ger möjlighet till ytterligare 15% rabatt på din försäkring)-Toyota/Lexus Billån från 3,95%Varför vill vi att du skall provköra!En provkörning är bästa sättet att ta reda på om bilmodellen du är intresserad av passar dig och dina behov. Att köpa bil är ofta en av de största investeringar man gör. Men det är mycket som skall stämma. Sitter du skönt, är du bekväm med alla reglage, hur är väghållningen, får du plats med barnvagnen eller hockeyutrustningen? Det är många önskemål som skall passa in i drömbilen. För våra säljare blir behovsanalysen lättare, du kan bättre beskriva vad du gillar och inte gillar med bilen du precis testat och ni kommer snabbare fram till vilken bil som är bäst för just dig.Varmt välkommen in till oss.BilförsäljningTel: 090 70 65 70Mail: saljare@toyotaumea.seÖppettiderFörsäljningMåndag-torsdag 08.00-18.00Lördag 11.00 - 14.00Söndag stängt
Annonsen kan vara ofärdig. Fullständig information om försäljningen och upplysningar i enlighet med upplysningsplikten kan fås direkt från säljaren.