Torstensons Hästtransportcenter AB
Sveriges största hästtransportcenter!
Vi har allt du behöver! Vi finns på flera platser i Sverige: STOCKHOLM Axel Wenehult, 070-219 03 21 axel@torstensons.se LINKÖPING Emelie Ericsson, 073-3204333 emelie@torstensons.se Arne Ericsson, 070-6227208 arne@torstensons.se GÖTEBORG - LINDOME Sofi Pinnegård, 070-8891226 sofi@torstensons.se GÖTEBORG - OLOFSTORP Sarah Jacobsson, 073-7083615 sarah@torstensons.se GÄVLE Jan Bulér, 070-306 20 80 jan@torstensons.se MORA Markus Westman, 072-1796018 markus@torstensons.se JÖNKÖPING Arvid och Erika Lindfelt, 070-4830720 lindfelt@torstensons.se 4 leverantörer av nya hästtransporter med ett nära oändligt antal modellkombinationer. Hos oss hittar du trailer från: Sirius, Mustang, Värmlandsvagnen och Cheval Liberté. B-körkortsbilar och stora lastbilar från Theault (en av världens ledande tillverkare av hästlastbilar). C-kortsbilar från Krismar. Alltid ett 50-tal begagnade hästtransporter och ett 10-tal begagnade lastbilar i lager. Vi kan all finansiering! Avbetalning/leasing via WASA Kredit och Santander Långtidshyra och korttidshyra av trailer. Korttidshyra av B-kortslastbil i hela Sverige via Renteo.se Sveriges största serviceverkstad! Med över 20års erfarenhet av service och reparation av transportfordon för hästar. Våra öppettider (i Västerås): Vardagar: 08.00-17.00 Lördagar: 10.00-14.00 PÅSK 2020 I VÄSTERÅS, ÖPPET ALLA DAGAR KL 10-14! Ring gärna innan så vi säkert vet att vi kan hjälpa dig!
Annonser i butiken
32 annonser