Bildgalleri
(1/5)
Inaktiv
Minn Kota Ultrex BT 80 US2 60" 2024 Demomotor bra skick
Säljes29 000 kr
Beskrivning
Nu säljer vi av vår Minn Kota Ultrex BT 80 US2 Demomotor med den långa 60" riggen.
Motorn säljs genomgången och fullt fungerande i bra skick.
Ni kan även köpa elmotorn med installation.
Minn Kota Ultrex, en kabelstyrd elmotor med GPS-funktioner.
Minn Kota Ultrex erbjuder samma känsla som traditionell vajerstyrning tillsammans med uppskattade funktioner som Spot-Lock, Drift Mode med flera.
En motor för 24V system med Lift-Assist som gör det lättare att fäll ner och fälla upp motorn.
Advanced GPS Micro Remote: Ultrex använder Minn Kotas nya GPS-styrning för att hålla dig på plats. Motorn levereras med Micro Remote som kan kontrollera funktionerna: propeller till/från, styrning, varvtal, Spot-Lock, autopilot samt snabbknapp för fullgas. Fjärrkontroll med display kan köpas som tillbehör.
Ta del av One-Boat Network: Motorn har som standard stöd för sammankoppling med One-Boat Network och levereras med allt du behöver för att ansluta till nätverkskompatibla Humminbird-ekolod.
Inbyggd Dual Spectrum Chirp-givare (DSC) gör att du kan få kristallklara bilder direkt från din elmotor.
Spot-Lock ankring med Jog: Spot-Lock håller dig på plats med extrem noggrannhet och ger dig möjlighet att GPS-ankra vart som helst. Med den medföljande Heading-sensorn kan du använda Jog för att flytta din Spot-Lock-plats 1,5 meter i önskad riktning med en knapptryckning.
Med den nya Drift Mode-funktionen kompenserar för strömmar och vind genom att automatiskt justera hastighet och riktning för att hålla båten i en korrekt drift mot djupkurva eller strandlinje.
Obs: Knappen för att visa hela beskrivningen har bara en visuell effekt.
Plats
| Annons-ID | 556603 |
|---|---|
| Senast ändrad | 13.9.2025 kl. 06:07 |