Bildgalleri
Klassiska Commodore 64 spel (C64) – Eftertraktade samlarobjekt!
Säljes
1 500 kr
Varubeskrivning
Skick: Bra skick - varsamt använd
Plattform: Övriga spel
Säljer ett riktigt fint paket med 5 klassiska originalspel till Commodore 64 / 128 på kassett. Spelen är kompletta med sina originalfodral och instickskort (inlays). Ett perfekt tillfälle för samlaren eller retroentusiasten att säkra några riktigt tunga och eftertraktade titlar på marknaden!
Följande spel ingår (säljes styckvis eller som paket):
• Ghouls 'n Ghosts – Den legendariska Capcom-klassikern i sin stora, eftertraktade originalbox i papp (inklusive spelkassett). Ett riktigt toppobjekt!
Pris styck: 600 kr
• Forgotten Worlds – Komplett i plastask (Capcom / U.S. Gold). Högt internationellt samlarvärde.
Pris styck: 450 kr
• Dark Castle – Komplett i plastask (Mirrorsoft). Mycket fint skick.
Pris styck: 400 kr
• Terry's Big Adventure – Komplett i plastask (Shades).
Pris styck: 250 kr
• Masters of the Universe – Komplett i plastask (Americana). Klassiskt He-Man-spel med stort nostalgivärde.
Pris styck: 250 kr
Skick:
Fodral, instickskort och kassetter är i fint visuellt skick (se bilder för egen bedömning). Spelen säljes osynade/otestade då jag saknar fungerande hårdvara att provköra dem på just nu, men de har förvarats väl.
Pris:
• Paketpris för alla 5 spel: 1 500 kr (Du sparar massa kr jämfört med styckpriserna och jag prioriterar köpare som tar allt)
Kan skicka spårbart med postnord om så önskas 69kr
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Annonsens metadata
Senast ändrad: 2026-11-02 kl. 20:30 ・ Annons-ID: 27900419