Bildgalleri
Thrustmaster T500RS ratt och pedaler
Säljes
Frakt från 99 kr + köpskydd 72 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Efter leveransen har du 24 timmar på dig att inspektera varan. Om något är fel med den får du pengarna tillbaka
Skapa ett paket
Köp fler varor från säljaren och betala bara för frakten en gång.
Varubeskrivning
Skick: Okej skick - synligt använd
Säljer en Thrustmaster T500-RS ratt och pedaler.
Vänster växel padel i basen har haft lite glapp kontakt. Jag har gjort rent kontakten mellan sladd och moderkort med elktroclaener och efter det funkade den fint. När jag felsökte provade jag att byta plats på höger och vänster kabel och då flyttade glappet till höger sida, så det är inget fel på själva brytaren, så förmodligen lite oxsid bara som skapade glapp kontakt, men efter rengöring funkade den som sagt fint. Men eftersom glapp kontakt kan komma tillbaka tycker jag att det ska nämnas, och eventuell köpare för leva med den risken. Går självklart bra att prova på plats innan köp.
Värt att också nämna, om man kör med någon annan ratt i thrustmaster eco system är det en icke fråga eftersom alla andra rattar har växel padlarna på ratten.
I övrigt fint skick! En riktigt trevlig rattbas med dubbla elmotorer och betydligt mer kraft än t.ex T300. Funkar med PS, Playstation 3, och PS4.
Kan fås i paket med Ferrari F1 ratt - Pris 1350 kr.
Eller ett paket med en väldigt trevlig Thrustmaster Sparco Rally ratt - pris 1500 kr
Paket med T500 och båda extra rattarna: 2000 kr
Pris enbart T500 - 750 kr
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Annonsens metadata
Senast ändrad: 2026-11-02 kl. 12:06 ・ Annons-ID: 27856618