Bildgalleri
CCM Premier målvaktsbyxor INT M marinblå
Säljes
Gratis frakt + köpskydd 53 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Efter leveransen har du 24 timmar på dig att inspektera varan. Om något är fel med den får du pengarna tillbaka
Varubeskrivning
Skick: Okej skick - synligt använd
Typ: Övriga skridskor
CCM Premier målvaktsbyxor i storlek intermediate M. Justerbart bälte i midjan och rejält med vaddering runt lår och höfter för målvakter i bandy eller hockey.
Byxorna har en bred, fyrkantig profil (så kallad "barrel fit"). Detta är gjort för att maximera täckarytan i målet och täppa till hål när du går ner i butterfly. Den vida midjan gör att den fungerar utmärkt oavsett om du föredrar att ha magplattan på kombinatet instoppad i byxan eller hängande utanför.
Dold under det yttre bältet finns en dragkedja (Hidden Zipper) som gör att du kan förlänga byxorna med 1 tum (ca 2,5 cm) i benlängd. Detta är en mycket uppskattad funktion för växande målvakter.
Byxorna har ett internt bältessystem. Det gör att du kan spänna åt byxorna ordentligt runt midjan så att de sitter uppe, utan att du förlorar den breda, täckande formen på själva ytterbyxan.
Skick och slitage enligt bilder.
Färg: marinblå.
Finns strax utanför Lidköping.
Bandymålvakt, hockeymålvakt, hockey, bandy, målvakt.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Annonsens metadata
Senast ändrad: 2026-10-26 kl. 08:56 ・ Annons-ID: 27720149