Bildgalleri
Stavanger Reimatec overall
Säljes
900 kr
Varubeskrivning
Skick: Bra skick - varsamt använd
Passform: Stor i storleken
Storlek: 98
Varumärke: Reima
Kön: Unisex
Material: Polyester
Färg: Lila
Stavanger Reimatec, storlek 98 (åt det större hållet, jag har alltid gått ner en storlek på dessa). Plommonlila. Färgen stämmer med Reimas produktbild, dvs min huvudbild. Svårt att återge färgen här hemma, på min bild ser den för klarlila ut, men den är vackert plommonlila.
Varm, vattentät, mjuk, extremt slitstark. Ditt barn håller sig torr, varm, men kan röra sig väldigt bra (inte styv, som vissa overaller är). Justerbar midja för perfekt passform, en mysig avtagbar huva i fuskpäls och säkra, avtagbara fotöglor som håller fållen på plats. BIONIC FINISH ECO, PFC-fri.
Har denna i flera storlekar och det är fantastisk kvalitet. Den är nytvättad, lätt slitage på knapparna, i övrigt gott skick. Ser fräsch och fin ut! En originalfothälla har gått sönder, men du får med en original plus två svarta från Kuling i gott skick och som funkar utmärkt.
Nypris för dessa overaller är runt saftiga 2000 kr, men kvaliteten är som sagt enastående. Mitt barn har aldrig blivit blöt eller frusit, oavsett regnig Stockhomsvinter eller smällkallt i norra Dalarna.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Annonsens metadata
Senast ändrad: 2026-10-20 kl. 12:18 ・ Annons-ID: 27565545