Bildgalleri
Blandras valp
Säljes
10 000 kr
Varubeskrivning
Ålder: 12 veckor
En helt underbar, social och kärleksfull kille på 13 veckor söker nu sitt hem. Han är uppväxt med barn, van vid vardagens rutiner och har börjat träna på koppel och att vara ensam kortare stunder.
Han är så gott som rumsren men är man inte snabb och ser signalerna, så händer det lätt olyckor inomhus. (Fullt normalt då han bara är 13v än)
Hans mamma är en Mittelspitz blandis & pappan är renrasig Mittelspitz med stamtavla. Friska och trevliga individer. Mamman finns att träffa i hemmet.
✔️ Vaccinerad
✔️ Chippad
✔️ Avmaskad
✔️ Dolda fel försäkrad
✔️ Veterinärbesiktad
✔️ Koppel- och ensamhetstränad
✔️ Uppväxt med barn och väl socialiserad
✔️ Van vid hantering (såsom borstning & kloklipp)
Han säljs endast till ett hundvant och ansvarsfullt hem. Han behöver inte tävla eller prestera, men mitt krav är att man ska förstå ansvaret och tiden som krävs för att ge en valp ett tryggt och bra liv.
Han är en otroligt fin hund och han ska inte vara något spontan köp som sedan ska flyttas på när man tröttnar på jobbet.
Det viktigaste är att han hamnar rätt,
inte att han flyttar snabbt.
Om du är intresserad utav att veta mer om honom och eventuellt få till en träff med oss, så skicka gärna ett meddelande till mig och berätta vad du kan erbjuda honom.
Med vänlig hälsning,
Malin
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Annonsens metadata
Senast ändrad: 2026-09-22 kl. 21:36 ・ Annons-ID: 26811422