Bildgalleri
Platsbyggd 140-säng med mycket förvaring – snickeribyggd
Säljes
12 000 kr
Varubeskrivning
Skick: Bra skick - varsamt använd
Djup: 200 cm
Höjd: 130 cm
Bredd: 140 cm
Säljer en specialbyggd och platsbyggd säng med mycket generös förvaring. Sängen är byggd av Nisseby Snickeri AB och specialanpassad för rummet.
Sängmått: 140 × 200 cm.
Under sängen finns ett stort antal lådor och skåp, inklusive mycket djupa utdragslådor som rymmer exempelvis kläder, täcken, sängkläder m.m. De utnyttjar i princip hela djupet under sängen. På ena sidan finns en integrerad trappa upp till sängen.
Gedigen snickeribyggd konstruktion i vitt med fina detaljer och synliga plywoodkanter invändigt. Sängen är i fint begagnat skick.
En motsvarande måttbeställd lösning med säng, förvaring, lådor och montering uppskattar jag skulle kosta omkring 60 000–90 000 kr att låta bygga idag.
Observera att sängen är platsbyggd för det aktuella rummet. Köparen behöver därför kontrollera måtten och själv ansvara för demontering och transport. Konstruktionen bör kunna anpassas till ett annat rum beroende på förutsättningarna.
Pris: 12 000 kr
Madrass kan ingå..
Finns på Södermalm, Stockholm.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Annonsens metadata
Senast ändrad: 2026-09-20 kl. 20:14 ・ Annons-ID: 26758881