Bildgalleri
ASUS Z170-A moderkort ATX. TPM 2.0 Win11 ready
Säljes
Gratis frakt + köpskydd 73 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Efter leveransen har du 24 timmar på dig att inspektera varan. Om något är fel med den får du pengarna tillbaka
Skapa ett paket
Köp fler varor från säljaren och betala bara för frakten en gång.
Varubeskrivning
Skick: Mycket bra skick - som ny
Typ: Moderkort
ASUS Z170-A moderkort i ATX-storlek med svart kretskort och vita kylflänsar. Har flera PCIe-platser och många anslutningar på baksidan för skärm och USB.
ASUS Z170-A moderkort med en förmonterad Cooler Master kylare. Intel Celeron G3930 med ny kylpasta. Funkar perfekt med I/O plåt till
Moderkortet är av Z170-serien och har stöd för SLI. Det inkluderar flera portar på baksidan, inklusive USB 3.1, HDMI, DisplayPort, DVI och ljudutgångar. Moderkortet har även M.2-stöd.
Har din dator drabbats av en midlife crisis? Byt ut ditt trötta gamla moderkort mot denna legend till byggsten och ge din rigg ett nytt liv!
Det här är inte vilket kort som helst – det här är ASUS Z170-A. Det överlevde Intels 6:e och 7:e generationens processorer, det har sett tre olika grafikgenerationer komma och gå, och det står fortfarande stadigare än dina nyårslöften.
Varför behöver du detta mästerverk?
LGA1151-sockel: Perfekt för dig som vill bygga en budgetvänlig speldator, en mediaserver eller bara behöver en maskin som driver spel snabbare än ljuset.
DDR4-stöd: Eftersom vi faktiskt lever på 2020-talet och inte vill använda minnen som smakar 2012.
M.2-plats: Låt dina laddskärmar bli ett minne blott. Du hinner inte ens ta en klunk kaffe innan spelet startat.
5X Protection II: Inbyggt skydd mot kortslutningar, överspänning och din egen klantighet när du råkar slinta med skruvmejseln.
Klassisk LED-belysning: Inget skrikigt tivoli-RGB som väcker hela kvarteret, bara en stilren och mysig ljusslinga som säger: ”Ja, jag fungerar.”
Fint begagnat skick! Alla pinnar i sockeln är raka och fina (jag har kollat med förstoringsglas och tålamod). Dammat och redo för nya äventyr.
Pris: 1k kr (eller högstbjudande om du råkar ha en kasse kall läsk eller ett bra skämt att lägga emellan).
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Annonsens metadata
Senast ändrad: 2026-09-13 kl. 09:42 ・ Annons-ID: 26546887