Bildgalleri
Två charmiga Abessinier-honor (Blå / Sällsynt färg)
Säljes
13 000 kr
Varubeskrivning
Ålder: 12 veckor
Två charmiga Abessinier-honor (Blå / Sällsynt färg) – Två små solstrålar söker sina föräldrar!
ABESSINIER-KATTUNGAR 💖💖
Våra två underbara tjejer är riktiga små solstrålar med sin unika, sällsynta och vackra blå färg (Blå / gråblå). De är fyllda av sprudlande energi, nyfikenhet och kärlek. Tjejerna älskar att leka, springa och upptäcka världen tillsammans, men uppskattar minst lika mycket att krypa nära för mys i famnen när leken är slut. Deras charmiga personligheter och goda temperament gör dem till två fantastiska katter som sprider värme och glädje vart de än går.
Aktiva vänner för livet
Eftersom abessinier är en social och aktiv ras söker vi hem som kan erbjuda mycket lek, stimulans och sällskap. De vill vara med där det händer och vara en självklar del av vardagen!
Kort om våra lilla stjärnor:
Ras: Abessinier
Färg: Blå / Gråblå (en mycket sällsynt och vacker färg)
Kön: 2 honor (flickor)
Födda: 4 maj 2026
Flyttklara: Vid 12 veckors ålder (från 27 juli) – för att garantera trygga, socialiserade och harmoniska kattungar.
Vid leverans är de:
✅ Dubbelvaccinerade
✅ Chipmärkta
✅ Veterinärbesiktade
✅ Säljs utan stamtavla som älskade sällskapskatter
✅ Support: Goda råd och livslångt stöd från oss som uppfödare under katternas uppväxt.
Om du längtar efter en aktiv, elegant och tillgiven kamrat (eller kanske två!) som vill vara en del av din vardag, då är dessa tjejer helt rätt för dig.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 2026-07-29 kl. 21:37 ・ Annons-ID: 25233290