Bildgalleri
Yamaha WaveRunner VX Limited 2020 – ca 29 timmar
Säljes
100 000 kr
Varubeskrivning
Skick: Mycket bra skick - som ny
Yamaha WaveRunner VX Limited, årsmodell 2020, i vit/svart. Endast knappt 29 gångtimmar. Den går mycket bra och har inga kända problem. Ingen GPS finns monterad.
Motor: Yamaha TR-1 High Output, 1 049 cc (1,0 liter), 3-cylindrig fyrtakt. Plats för upp till 3 personer.
PRIS
100 000 kr gäller endast vattenskotern med Yamaha-nycklar/fjärrkontroller, dödmansgrepp och instruktionsböcker. Trailer och brygga ingår inte i detta pris.
Komplett paket: 140 000 kr. Då ingår vattenskotern, registrerad 80 km/h-trailer och den stora vattenskoterbryggan/pontonen med rullar.
Jag köpte skotern begagnad när den hade gått cirka 17 timmar och har använt den mycket lite. En service har gjorts hos Yamaha. Därefter har den inte servats årligen och batteriet har bytts.
Säljes eftersom min säsongsverksamhet tar tiden under sommaren och jag inte hinner använda den. Finns på Ljusterö. Skriv gärna om du är intresserad av skotern eller hela paketet, så ordnar vi nästa steg för visning.
Förtydligande: tidigare annonsrubrik angav VX Cruiser. Modellen är VX Limited. Tidigare uppgift om att bryggan ingick i priset 100 000 kr var felaktig; se priserna ovan.
TRAILERNS STATUS
Trailern i paketet är en Brenderup PWC600, fordonsår 2021. Enligt Transportstyrelsens register, kontrollerat 18 september 2026, är den avställd sedan 4 november 2024. Sista besiktningsdag var 31 augusti 2025 och körförbud är registrerat från 1 september 2025. Den erbjuds alltså inte som nybesiktigad eller klar för vanlig vägtransport; besiktning och transport behöver lösas inför hämtning.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Annonsens metadata
Senast ändrad: 2026-09-18 kl. 13:58 ・ Annons-ID: 25040599