Bildgalleri
Cockerpoo valpar leveransklara
Säljes
25 000 kr
Varubeskrivning
Ålder: 8 veckor
Nu finns tre härliga Cockapoo-tikar kvar som söker kärleksfulla och varaktiga hem. De är födda den 17 maj, är nu 8 veckor gamla och leveransklara.
Valparna är:
• Chippade
• Vaccinerade
• Veterinärbesiktigade utan anmärkning
• Regelbundet avmaskade
• Dolda fel-försäkrade
Detta är en F1-Cockerpoo, vilket innebär att mamman är Cocker Spaniel och pappan är Dvärgpudel.
Mamman väger ca 8 kg, är hälsotestad och fri från PRA och patellaluxation.
Pappan är en liten dvärgpudel på ca 3–4 kg, hälsoundersökt och fri från PRA och patellaluxation.
Valparna växer upp i vår hemmiljö där de får mycket social träning och hanteras dagligen. De är vana vid barn och katt, och rumsrenhetsträningen är påbörjad.
Vid leverans får valpen med sig ett valpkit med bland annat foder för den första tiden, en leksak och annat som gör flytten till det nya hemmet lite enklare.
Cockerpoo är en mycket uppskattad blandras som kombinerar cocker spanielns glada och sociala temperament med pudelns intelligens och lättlärdhet. De blir ofta fantastiska familjehundar som älskar att vara med sina människor. Tack vare pudelns pälsegenskaper fäller de dessutom i regel mindre, även om pälsen kan variera mellan individer.
Är du intresserad är du varmt välkommen att skicka ett meddelande och berätta lite om dig själv, din familj och vilket hem du kan erbjuda. Det viktigaste för mig är att varje valp hittar ett tryggt och kärleksfullt hem där den får vara en självklar familjemedlem.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 2026-07-24 kl. 09:43 ・ Annons-ID: 24773340