Bildgalleri
HILFIGER DENIM Huvtröja Vinröd LARGE
Säljes
Frakt från 39 kr + köpskydd 39 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Efter leverans har du 24 timmar på dig att kontrollera varan. Om något är fel med varan får du tillbaka dina pengar.
Varubeskrivning
Skick: Okej skick - synligt använd
Varumärke: Tommy Hilfiger
Färg: Röd
Vi säljer en huvtröja i vinröd färg från HILFIGER DENIM. Den har en fyrknappslist med metallknappar, en broderad logotyp framtill med texten ”HILFIGER-DMN NEW YORK” och ett vitt tryck med siffran ”3” på vänster ärm. Framtill finns en praktisk känguruficka med två öppningar, förstärkta med mörkare tyg. Plagget har ribbstickade muddar i ärmslut och nederkant, där en logotyp också är broderad.
Materialet består av en skön blandning av 78% bomull och 22% polyester. Muddarna innehåller 98% bomull och 2% elastan, vilket ger god passform och komfort.
Plagget visar tecken på användning. Det vita trycket på ärmen är sprucket och delvis flagnat, och färgen upplevs som något blekt/tvättad. I övrigt är plagget i gott begagnat skick med normalt slitage utan hål eller fläckar.
Exakta mått finns fotograferade i bildserien. Jämför gärna med ett plagg du redan äger för bästa passform.
Plagget är noggrant kontrollerat. Varan kan lämnas i centrala Helsingborg. Betalning sker via Blockets betalningslösning.
Ref: K00110
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 2026-06-07 kl. 18:23 ・ Annons-ID: 23894103