Bildgalleri
HPE FlexFabric 5700-32XGT - 10GbE Datacenter Switch (JG898A)
Säljes
Gratis frakt + köpskydd 165 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Varan skickas till dig. Du har 24 timmar på dig att kontrollera varan innan pengarna överförs till säljaren.
Varubeskrivning
Skick: Bra skick - varsamt använd
Beskrivning
Säljer nu en mycket kraftfull datacenter-switch för dig som kräver maximal prestanda i nätverket. HPE FlexFabric 5700 (JG898A) är en high-end switch med extremt låg latens, perfekt för virtualisering, lagring (iSCSI/NAS) eller ett seriöst HomeLab.
Detta är "XGT"-modellen, vilket innebär att den har hela 32 stycken 10GbE RJ45-portar. Du kan alltså köra 10 gigabit direkt över vanliga nätverkskablar (Cat6a/7) utan att behöva krångla med transceivers på varje port.
Tekniska specifikationer:
Portar: 32 × 10GBASE-T (RJ45) + 8 × SFP+ (10GbE) + 2 × QSFP+ (40GbE Uplink).
Switchingkapacitet: 960 Gbps.
Funktioner: Fullt L3-stöd, IRF-stacking (koppla ihop flera switchar till en logisk enhet), VXLAN och låg latens med cut-through arkitektur.
Management: Fullt CLI-stöd (Comware-baserat).
Skick & Info:
Switchen är i mycket gott tekniskt skick och nyligen funktionstestad.
Notera: Detta är en högpresterande enhet byggd för serverrum. Den har ett kraftigt luftflöde och en ljudnivå därefter – inget för skrivbordet, men perfekt för rackskåpet.
Antal: Jag har totalt två stycken likadana enheter till salu (en märkt HP, en märkt HPE – identisk hårdvara). Paketpris kan diskuteras vid köp av båda.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 8.5.2026 kl. 11:23 ・ Annons-ID: 23047814