Bildgalleri
Medela bröstpump
Säljes
Frakt från 69 kr + köpskydd 69 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Varan skickas till dig. Du har 24 timmar på dig att kontrollera varan innan pengarna överförs till säljaren.
Varubeskrivning
Skick: Bra skick - varsamt använd
Medela Swing Maxi Flex elektrisk dubbelbröstpump samt tillhörande Hands-Free Pumpbustier (storlek M). Pumpen är använd i ca 3 månader men ser ut som att inte vara använd alls.
Produktbeskrivning:
Medela Swing Maxi Flex elektrisk dubbelbröstpump är en elektrisk bröstpump som kan användas på båda brösten samtidigt. Den är idealisk för dig som vill upprätthålla din mjölkproduktion, hantera problem som har att göra med amningen eller bara vill tillbringa mer tid med ditt barn och mindre tid med att pumpa. Dubbelpumpning ger mer mjölk med högre energiinnehåll jämfört med pumpning från ett bröst i taget.
När barnet tar suggrepp suger det inledningsvis snabbare för att få igång mjölkflödet och sedan långsammare för att amma. Medela Swing Flex är utrustad med Medela 2-Phase Expression-teknik som efterliknar barnets instinktiva sugmönster, vilket ger en mer naturlig pumpning.
Brösttratten PersonalFit Flex som medföljer bidrar till en mer flexibel typ av pumpning. Brösttratten har en mjuk kant, vid öppningsvinkel och oval form som kan roteras 360°, för bekvämare pumpning och optimerad mjölkproduktion. Formen på dina bröst är unik och kan ändras under amningsperioden. Med denna brösttratt kan du enkelt anpassa bröstpumpens passform så att det blir lättare att hitta den mest bekväma och effektiva pumpningspositionen.
OBS! Tänk på att du kan behöva en annan trattstorlek. Med pumpen kommer brösttrattar 24 mm samt 21mm. Om de medföljande storlekarna inte passar dig, kan du kika på storleksguiden på www.medela.se/storleksguide för att få hjälp att hitta rätt storlek.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 12.4.2026 kl. 19:58 ・ Annons-ID: 22214276