Bildgalleri
Sebra Baby & Juniorväxasäng – inkl. madrass (Juniordel helt oanvänd!)
Säljes
8 000 kr
Varubeskrivning
Skick: Mycket bra skick - som ny
Varumärke: Sebra
Typ: Spjälsängar
Säljer vår vackra Sebra-säng (modell Baby & Junior) i grå färg pga flytt. Sängen som är känd för sin klassiska design är inte bara en snygg inredningsdetalj utan också otroligt praktisk då den växer i takt med ditt barn.
Justerbar höjd: Sängbottnen kan höjas och sänkas i två nivåer. Perfekt att ha i det högsta läget under barnets första månader för att skona ryggen när man lyfter i och ur bebisen.
Växer med barnet: Sängen dras enkelt ut från baby- till juniorlängd (från 115 cm till 155 cm).
Säkerhet: Rejäla spjälor och rundade hörn för en trygg sovmiljö.
Madrass & Skick:
Komplett originalmadrass: Sebras tvådelade madrass (baby + förlängningsdel) ingår.
Nyskick på junior-del: Den större madrassdelen för juniorläge är helt oanvänd. Babymadrassen är använd men i gott skick.
Madrasskydd: Ett begagnat skydd ingår på köpet. Jag rekommenderar att man köper ett nytt för en helt fräsch känsla, men detta kan medfölja om så önskas.
Oanvänt spjälsängsskydd: Vi skickar även med ett helt oanvänt skydd som man knyter fast längs insidan av spjälorna för en extra trygg och ombonad känsla.
Sänghimmel är också up for grab om det finns intresse.
Sängen är i gott skick och redo för en ny ägare!
Pris: 8000
Finns att hämta i: Johanneshov
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 11.1.2026 kl. 10:17 ・ Annons-ID: 20060804