Bildgalleri
ASUS PRIME H610M-A WIFI D4
Säljes
800 kr
Varubeskrivning
Skick: Bra skick - varsamt använd
Typ: Moderkort
Säljer mitt gamla moderkort då jag uppgraderat min dator, funkar till 12e generationen intel processorer och passar till alla chassin som är ATX (moderkortet är micro atx men det ska finnas en mindre mall i alla ATX chassin som den passar i, den är lika bred som en vanlig ATX men den är kortare på längden vilket gör att du får plats med fler fläktar & bättre kabeldragning)
Använd med en RTX 4060 & i5 12400f och har fungerat utmärkt i de flesta spel jag kört. Inte den mest kraftfulla men den funkar om ändamålet är att kunna spela dom flesta spel.
Intel® H610 (LGA 1700) mic-ATX-moderkort med DDR4, PCIe 4.0, dubbla M.2-platser,
Intel® 1 Gb Ethernet,
DisplayPort,
HDMI®,
D-Sub, USB 3.2 Gen 2-portar, SATA 6 Gbps, Adresserbar Gen 2 headers och Aura Sync
Intel®LGA 1700-sockel: Redo för 12:egenerationens Intel®-processorer
Omfattande kylning: VRM kylfläns, PCH kylfläns och Fan Xpert 2+
Ultrasnabb anslutning: 32 Gbps M.2-kortplats, Intel®1 Gb Ethernet och USB 3.2 Gen 2-portar
Aura Sync RGB: Inbyggda adresserbara Gen 2 headers för RGB LED-remsor, lätt synkroniserade med Aura Sync-kompatibel hårdvara
OBS: En liten plastbit vid GPU-slot saknas , jag har själv använt moderkortet + GPU med den saknad så den funkar helt utmärkt utan, plastbiten är till för extra stabilitet för GPU men påverkar inte funktionaliteten av moderkortet.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 23.1.2026 kl. 10:29 ・ Annons-ID: 20033765