Bildgalleri
POMERANIAN
Säljes
28 000 kr
Varubeskrivning
Ålder: 8 veckor
Valpar till salu – Pomeranian 🐾
Vi har en tik- MOLLY och en hane- BAMSE som föddes den 15 oktober. Valparna är renrasiga Pomeranian och har stamtavla i SKK.
Föräldrarna:
Båda föräldrarna är väldigt små, ca 1,5-1,7 kg vardera, med mycket tjock och vacker päls.
Mamma har orange färg och Pappan har creme päls.
De har utmärkt personlighet, är mycket sociala, aktiva och nyfikna. Valparna växer upp med båda föräldrarna i hemmet och får tidigt lära sig socialt beteende och vardagsrutiner.
Valparna kommer att vara leveransklara den 10 december vid 8 veckors ålder. Valparna är dolda fel-försäkrade hos Folksam i 3år, vaccinerade, besiktade och avmaskad innan leverans.
Vi ser gärna att man kommer och träffar valparna innan köp – det är inget måste, men rekommenderas starkt för att säkerställa att det blir rätt matchning.
Första kontakt sker via mail, där vi ber att ni kort beskriver:
• Vad ni kan erbjuda den lilla valpen
• Hur er vardag och livsstil ser ut idag
När man tingar en valp betalas en handpenning på 3 000 kr (del av köpesumman 28 000 kr). Handpenningen återbetalas inte vid avbokning eller ånger, då den säkerställer valpen och visar seriöst intresse.
PS: Valparna är vana vid barn i åldrarna 10–14 år.
För mer information och bilder, kontakta oss gärna
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Logga inAnnonsens metadata
Senast ändrad: 5.12.2025 kl. 09:02 ・ Annons-ID: 18898746