Bildgalleri
Nike Lab x Olivier Rousteing Hypervenom 2 (2016) - EUR 42.5 - Nyskick
Säljes
Frakt från 69 kr + köpskydd 141 kr
Trygga affärer med Frakt med köpskydd
Efter leveransen har du 24 timmar på dig att inspektera varan. Om något är fel med den får du pengarna tillbaka
Skapa ett paket
Köp fler varor från säljaren och betala bara för frakten en gång.
Varubeskrivning
Skick: Mycket bra skick - som ny
Passform: Normal i storleken
Skostorlek: 42,5
Säljer ett extremt sällsynt par Nike Free Hypervenom 2 från det limiterade samarbetet med den franska modedesignern Olivier Rousteing (chefsdesigner för BALMAIN).
Kollektionen släpptes under fotbolls-EM 2016 via NikeLab under namnet "Football Nouveau Collection".
Skorna erhölls direkt via sponsring från Nike under lanseringsåret 2016 och har förvarats skyddat sedan dess. De är i absolut nyskick / Near Deadstock och är i princip oanvända, vilket framgår tydligt på bilderna av sulan och innersulan. Ett unikt tillfälle för samlare då par i detta skick är närmast omöjliga att hitta idag.
PRODUKTFAKTA:
* Modell: Nike Free Hypervenom 2 / Olivier Rousteing
* Stilnummer: 852708-076
* Storlek: EUR 42.5 (US 9 / 27 cm)
* Skick: 9.5+/10 (I princip oanvända, se bilder för egen bedömning)
* Färg: Black / Metallic Gold (Svart ovandel med detaljer i högblankt guld samt läderdetaljer på plösen)
DESIGN OCH KOMFORT:
Modellen kombinerar exklusiv Balmain-estetik med högpresterande material. Den har en flexibel Nike Free-sula för maximal komfort, en följsam mesh/Flyknit-ovandel och gulddetaljer på både Nike-swooshen, hälen och skosnörena.
FRAKT OCH BETALNING:
Skickas spårbart och försäkrat enligt Traderas betallösning. Köparen betalar frakten. Packas noggrant.
Användarprofil
Du måste vara inloggad för att se användarprofiler och skicka meddelanden.
Annonsens metadata
Senast ändrad: 2026-09-10 kl. 00:56 ・ Annons-ID: 26465654