Riddermark Bil AB Arlanda
Riddermark Bil, Sveriges största märkesoberoende bilfirma!
********************************************************* Öppettider: Mån-Fre 09:00 - 19:00 Lör-Sön 10:00 - 16:00 OBS! Detta gäller på alla våra anläggningar. ********************************************************* Välkommen till Riddermark Bil Arlanda med adress Maskingatan 8A, 195 60 Arlandastad. Vi hanterar alla typer av inbyten, men vi kan även köpa in din bil utan att du behöver köpa en bil hos oss. Vi möjliggör även för kunder att köpa en bil på distans och hämta den på någon av våra anläggningar eller få bilen levererad med transport hem till dig. Självklart erbjuder vi bra finansieringslösningar. Mer information om vad vi kan göra för dig hittar du på vår hemsida www.riddermarkbil.se Riddermark Bil AB är en tillväxtresa i sig. Företaget har varit verksamt sedan 2007 och är idag Stor-Stockholms största begagnat handlare med 7 försäljningsanläggningar i Stockholm och 1 i Östersund. Vi säljer 17.000bilar/år och är ca 180 anställda fördelat på ca hälften av personalen i säljande befattningar och hälften som ledare, inköpare eller support funktioner såsom biltestare, bilrekondare, verkstadspersonal eller business support funktioner. **Eftersom vi har väldigt korta lagertider på våra bilar rekommenderar vi våra kunder att ringa för att kontrollera att fordonet finns kvar innan ni åker till oss.** Kontaktuppgifter Anläggningen: 08-591 122 30 Säljare: Dennis Gül 070-663 39 45 dennis.gul@riddermarkbil.se Tobias Issabhay 070-384 04 03 tobias.issabhay@riddermarkbil.se Emrik Bergman 070-551 22 74 emrik.bergman@riddermarkbil.se Mimmi Karlsson 073-500 96 39 mimmi.karlsson@riddermarkbil.se Patricia Wilhelmsson 070-248 99 34 patricia.wilhelmsson@riddermarkbil.se Peyam Berenji 070-593 73 18 peyam.berenji@riddermarkbil.se Driftledare Osman Uygur 073-532 91 47 osman.uygur@riddermarkbil.se Försäljningschef Lanå Dawd lana.dawd@riddermarkbil.se
Annonser i butiken
151 annonser
140  av totalt 151 annonser
Schibsted logo
Blocket är en del av Schibsted.
Schibsted ansvarar för hanteringen av din data på den här webbplatsen.Läs mer