Inlagd: 23 feb. 20:58

Exklusiv auktion avslutas på torsdag

Bild 1: Bertil Vallien Skulptur Glas 2000-tal Glaskonstnär född: 1938 Massiv skulptur föreställande en kula / klot tillverkad av blåtonat glas med innesluten dekor föreställande ett silverfärgat ansikte. Monterad på sockel tillverkad av metall. Signerad: B.Vallien 7520144 Kosta Boda Artist Collection 2020 Total höjd: 14 cm Bild 2: Lars Lerin Akvarell på papper Konstnär född: 1954 Lofoten i Vinterlandskap, Norge. Daterad: 2017 Mått på papper: 106 x 75 cm Bild 3: Hans Hedberg Skålfat Stengods 1900-tal Hans Hedberg 1917-2007. Fat / Skål, Starkeldsfajans med spräcklig glasyr i rött och grönt. Monogramsignerad: HHg Biot Frankrike. Längd: 60 cm, Bredd: 24 cm, Höjd: 4,5 cm. Bild 4: Sune Enoksson Halvhornskniv Sameslöjd 1985 Tärnaby Samekniv tillverkad av läder, silver och rikligt graverat genombrutet renhorn i stiliserad dekor Monogramsignerad: SE Daterad: 1985 Knivblad av kolstål Längd: 28 cm Bild 5: Royal Copenhagen "Musselmalet" Porslin 41-delar 1900-tal Helblond och halvblond, Kunglig dansk, Handmålad dekor i underglasyrblått Märkta: Royal Copenhagen Denmark Samtliga delar är första sortering / Förstasortering Bild 6: Timo Solin Skulptur Brons 1900-tal Konstnär född: 1947, Finland. "Stående kvinna" Patinerad & förgylld bronsskulptur. Signerad: Timo Solin Numrerad: 8/8 Höjd: 67,5 cm, Längd: 34 cm, Vikt: 16000 gram. ----------------------------------------- Objekten ligger just nu ute i vår exklusiva auktion som avslutas torsdagen 2021-02-25 mellan kl 15:00-22:00. Du kan redan nu besöka vår hemsida & granska alla 670 objekt, ställa fler frågor eller lägga ditt bud, Du kan även ringa till oss för att lägga ditt bud. Kan du inte närvara vid datorn på auktionsdatumet? Du kan lägga ett maxbud så bjuder datorn automatiskt åt dig. Visning av objekt: Du är välkommen in till vår lokal på Skolgatan 53 Umeå för att titta på alla objekt i vårt showroom, du hittar våra öppettider på vår hemsida. Transport: Som vanligt erbjuder vi transporter runt hela världen till marknadens bästa priser, väl emballerat & med snabba leveranstider samt helt utan packningsavgifter.
Säljes av
Norrlands Auktionsverk AB
Norrlands Auktionsverk ABBesök vår butikssidawww.norrlandsauktionsverk.se
Var försiktig med att överföra pengar till privatpersoner. Använd istället Blocketpaketet när pengar och varor ska skickas. Med Blocketpaketet identifierar sig både köpare och säljare med BankID och betalningen går via vår betalpartner Rocker. Tryggt för båda parter!
Norrlands Auktionsverk AB
Norrlands Auktionsverk AB - Det moderna auktionshuset Formvägen 3, 90621 Umeå Telefon växel: 090-122211 Org-nr: 556902-4549 Epost direkt: info@norrlandsauktionsverk.se Besök vår hemsida för att komma till auktionen: www.norrlandsauktionsverk.se
Mer information hittar du på http://www.norrlandsauktionsverk.se

Fler annonser från Norrlands Auktionsverk AB

Schibsted logo
Blocket är en del av Schibsted.
Schibsted ansvarar för hanteringen av din data på den här webbplatsen.Läs mer