Gå direkt till innehållet
Inlagd: 7 feb. 09:17
20' Fraktcontainer NYA
Beskrivning
Containerpoolen i Sverige AB erbjuder containrar till förmånliga priser och anpassade efter just era behov. Vi tillhandahåller både uthyrning och försäljning med transportmöjligheter till hela landet. Vi har ALLTID 20 fots fraktcontainrar för omgående leverans på samtliga depåer! Nya 20' fraktcontainrar finns i flera olika färger. Vi erbjuder också begagnade 20' containrar till förmånliga priser. Tillverkad i cortenstål, finns oisolerade i flera olika färger, för omgående leverans! Väggar: 1.5mm korrugerad. Tak: 2mm svagt korrugerad. Golv 30mm impregnerad vagnplywood. Yttermått L: 6058mm B: 2438mm H: 2591mm Dörröppning: B x H: 2300 x 2270mm Vi extrautrustar containern efter era behov och önskemål med bland annat: - Låsbom - Godkända klass 4 och klass 5 lås - Elcentral - Belysning - Hyllor - Isolering Levereras ifrån: Stockholm/Nykvarn Malmö/Oxie Helsingborg/Nyvång Jönköping/Hedenstorp Container, Containers, Containrar, 20 fots, 20', Förråd, Fraktcontainer, Isolerad, ISO Kontakt & Besöksinfo Jönköping: Mogölsvägen 7, 55593 Jönköping Mobil: 0703-291814 Direkt: 036-160361 Välkomna till depån på Hedenstorp om ni vill titta på det utbud som finns inne. Öppet vardagar 07-16.
Länk: Hemsida
Säljes av
Containerpoolen i Sverige AB
Containerpoolen i Sverige ABBesök vår butikssidawww.containerpoolen.se
Trygg affär
Betala aldrig i förskott och skicka aldrig varan innan du fått betalt
Containerpoolen i Sverige AB
Lokal kontakt information: Helsingborg, Tel: 042-377470 Månstorpsvägen 100A, 26550 Nyvång Försäljning: Kent@containerpoolen.se, Philip@containerpoolen.se Uthyrning: Christer@containerpoolen.se Oxie (Malmö), Tel: 040-238850. Företagsvägen 6 23837 Oxie Försäljning / Uthyrning: Magnus@containerpoolen.se Jönköping, Tel: 036-162400 Mogölsvägen 7 55593 Jönköping Försäljning / Uthyrning: Johan@containerpoolen.se Nykvarn (Södertälje), Tel: 08-6110025 Norra gärdet 10 15533 Nykvarn Försäljning / Uthyrning: Cilla@containerpoolen.se
Mer information hittar du på http://www.containerpoolen.se